Kolejny thriller na Uniwersytecie. Dogrywka znów dla UTH

W drugim meczu I ligi o utrzymanie, UTH Rosa Radom pokonała GTK Gliwice. Podobnie jak i w pierwszym spotkaniu obu ekip, o triumfie radomian decydowała dogrywka.
Pierwszy mecz UTH z GTK rozstrzygnął się dopiero po dwóch dogrywkach, a ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze.

W niedzielę z kolei, po trzech kwartach wszystko wskazywało na to, że miejscowi uporają się z ostatnim zespołem sezonu zasadniczego, bowiem prowadzili różnicą 10 punktów. Przełomowy moment nastąpił w 34 minucie. Wówczas, przez kolejnych 90 sekund goście z Gliwic, uzyskali kolejnych osiem punktów, doprowadzając do remisu po 72.

Następne minuty pojedynku lepiej układały się dla gości, którzy na półtorej minuty przed końcem meczu wyszli na prowadzenie 78:74. Na szczęście punkty na wagę dogrywki, na 20 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry uzyskał Jakub Schenk.

Ten sam zawodnik poprowadził także zespół do triumfu w dogrywce, uzyskując łącznie 41 punktów.

Tym samym rezerwom Rosy, potrzebne jest do utrzymania jedno zwycięstwo, ale dwa kolejne spotkania odbędą się w hali GTK.

UTH Rosa Radom - GTK Gliwice 92:88

Kwarty: 17:19, 23:16, 28:23, 12:22, dogrywka 12:8.

UTH: Stanios 1, Sobuta 2, Zegzuła 9, Stopierzyński 2, Bojanowski 9, Cetnar 5, Sadło 10, Gos 0, Bonarek 13, Schenk 41.