Polska po porażce z Bośnią i Hercegowiną zagra o piętnaste miejsce

Reprezentacja Polski kadetów w najbardziej wyrównanym pojedynku ze wszystkich dotychczas rozegranych, uległa Bośni i Hercegowinie. W związku z tym podopieczni Daniela Puchalskiego w sobotę zagrają o 15 miejsce w Mistrzostwach Europy U16.
Triumfator tego pojedynku stawał przed szansą utrzymania się w gronie drużyn Dywizji A, z kolei pokonany spadał do Dywizji B. Rywalem biało - czerwonych byli broniący tytułu Bośniacy.

Początek gry należał do gospodarzy, którzy wypracowali sobie ośmiopunktową przewagę. Taki też stan rzeczy utrzymywał się do końca pierwszej połowy.

Tymczasem podobnie jak to miało dzień wcześniej z rywalizacją z Serbami, nasi reprezentanci zupełnie przespali trzecią kwartę i po niej mecz rozpoczynał się od początku.

W ostatniej kwarcie obu ekipom towarzyszyła już duża presja związana ze stawką rywalizacji, ale o ostatecznym triumfie mistrzów Europy sprzed roku zadecydowała sama końcówka i lepiej egzekwowane rzuty wolne.

To właśnie skuteczność z tego elementu spowodowała, że przyjezdni powalczą o 13 miejsce, zaś Polska zagra o przedostatnią lokatę mistrzostw.

Polska - Bosnia i Hercegowina 71:75

Kwarty: 22:14, 16:18, 17:24, 16:19.