Poznaj adeptów Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego [FOTO]

Od początku roku szkolnego 2013/2014 kolejni adepci piłki siatkowej uczą się i trenują w V Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu. To już drugi rocznik młodych zawodników, którzy oprócz właściwej edukacji, zaliczają w naszym mieści wszechstronne szkolenie z piłki siatkowej.
1

SOS to trafiony pomysł

Od 2012 roku, konkretnie od 1 września w każdym województwie funkcjonuje jeden ośrodek dla młodych siatkarek i siatkarzy. Siatkarskie Ośrodki Szkolne to w regionach jedno liceum i współpracujące z nim trzy gimnazja. Utworzone klasy o profilu siatkarskim liczą do 20 uczniów. Kolejny rocznik pobiera nauki i szkoli się siatkarsko w murach popularnego Traugutta. - Realizowany projekt Siatkarskich Ośrodków Szkolnych jest trafionym pomysłem. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości - uważa Arkadiusz Sawiczyński, trener pracujący z młodymi siatkarzami w Radomiu.

2

Poznaj uczniów radomskiego SOS-u

Wszyscy zawodnicy to uczniowie I klasy szkoły ponadgimnazjalnej (rocznik 1997). Na zdjęciu ze swoim szkoleniowcem Arkadiuszem Sawiczyńskim. - Nasi podopieczni nie mają czasu na nudę. Oprócz wszechstronnego szkolenia z piłki siatkowej nie zapominamy o ogólnym rozwoju i nauce. To już drugi rocznik, który ćwiczy w radomskim SOS - mówił trener radomian.

3

Marcin Bińkowski

Siatkarz występujący na pozycji środkowego bloku. Mierzy 190 centymetrów, a jego zasięg w ataku to 325 centymetrów. Niestety, ostatnio musiał odpuścić treningi z powodu kontuzji kolana.

4

Ireneusz Czupryn

Trener radomskiego SOS-u Arkadiusz Sawiczyński mówi o tym siatkarzu: typowy samouk. - Jest ambitny, cały czas pracuje nad techniką - charakteryzuje tego siatkarza szkoleniowiec. Jego zasięg w ataku to 315 centymetrów. Gra na pozycji przyjmującego.

5

Dawid Czupryński

Kolejny siatkarz występujący na boisku w roli środkowego bloku. Do radomskiego SOS trafił z Międzyborowa. Solidny na treningach, kolejny rok pracy powinien być dla tego zawodnika skokiem do kariery w tej dyscyplinie sportu.

6

Dawid Duljasz

Na razie ten siatkarz szkoli się na przyjmującego. Ale być może niebawem zmieni pozycję na rozgrywającego, bo ma ku temu predyspozycje. Zdaniem trenera jest ostoją spokoju i solidności na treningach.

7

Igor Koperek

Kolejny środkowy bloku. W ciągu ostatniego półrocza zrobił wielkie postępy. W nagrodę został powołany do kadry makroregionalnej, obejmującej cztery województwa. Wychowanek MKS Pionki ma 193 cm wzrostu i łapie piłkę w ataku na wysokości 320 cm.

8

Michał Moniak

Leworęczny atakujący. Mierzy 196 centymetrów i atakuje na wysokości 339 cm. Jego umiejętności dostrzegli już także trenerzy kadry narodowej kadetów. Poza reprezentacją Polski powołany do kadry makroregionu.

9

Mateusz Kosiec

Jego pozycja na boisku to atak. Ambitny zawodnik, który posiada bardzo dobre cechy motoryczne.- Jest silny i wytrzymały, solidny na treningach - mówi o nim trener Sawiczyński.

10

Kacper Orzechowski

Pochodzi z Kowali. Jest siatkarzem na pozycji przyjęcie/atak. Niezwykle dynamiczny zawodnik. Przy wzroście 191 cm atakuje na wysokości 327 cm.

11

Kacper Pikiewicz

Rozgrywający radomskiego SOS-u. Zasięg w ataku 298 centymetrów, przy wzroście 176 cm. Wychowanek klubu z Wolanowa. - Mały wzrostem, ale wielki duchem sportowym - ocenił gracza trener Arkadiusz Sawiczyński.

12

Przemysław Rajzyngier

Dysponuje najlepszym wyskokiem w drużynie, choć wciąż czeka go sporo pracy nad doskonaleniem elementów techniki gry. Pierwsze kroki siatkarskie stawiał w MKS Kraśnik, występuje na pozycji środkowego bloku.

13

Jakub Strzelecki

Gra na pozycji libero. Ma znakomite parametry szybkościowe, a także gibkości i wytrzymałości. Dodatkowo obdarzony bardzo dobrą techniką. Poza tym trener Sawiczyński mówi o nim dusza drużyny. Jest reprezentantem kadry makroregionalnej.

14

Mateusz Szcześniak

Kapitan zespołu. W opinii trenera Arkadiusza Sawiczyńskiego najbardziej uniwersalny siatkarz w drużynie. Z powodzeniem może zagrać na kilku pozycjach, ale najczęściej gra jako przyjmujący. Jest znakomicie wyszkolony technicznie. Tak jak kilku jego kolegów z radomskiego SOS jest w kadrze makroregionu.

15

Adrian Wosik

Następny z zawodników na pozycję libero. Najniższy w zespole, bo ma 175 centymetrów. Jest wychowankiem Norwida Częstochowa. - Jestem przekonany, że ten siatkarz będzie robił stale postępy. Niezwykle pracowity - powiedział trener Sawiczyński.

16

Arkadiusz Sawiczyński, trener

Szkoleniowiec pracujący z siatkarzami radomskiego SOS-u przyznaje, że głównym celem działalności ośrodka nie jest osiąganie maksymalnych wyników sportowych, a wyszukiwanie zawodników, mających predyspozycje do uprawiania w przyszłości wyczynowej piłki siatkowej. Oprócz treningów w SOS, szkoleniowiec z powodzeniem prowadzi grupy młodziezowe Czarnych Radom.

17

Będzie kolejny nabór do SOS-u

W następnym roku szkolnym (2014/2015) planowane jest utworzenie kolejnej klasy siatkarskiej dla chłopców z rocznika 1998. Zainteresowani nauką i treningami w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym Radom mogą odwiedzić stronę internetową V Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Radomiu www.vlo-traugutt.radom.pl, gdzie znajdą informacje na ten temat. Propozycja skierowana jest do kandydatów z całej Polski.